Solárne osvetleniePrincíp pozostáva v tom, že počas dňa sa cez fotovoltaické články nabíja akumulátor a po zotmení napája LED svetelný zdroj v lampe.

Solárna lampa obsahuje

  • solárne(fotovoltaické) články

  • batéria - akumulátor

  • LED svetelný zdroj

  • svetelný senzor

  • riadiacu elektroniku


Solárne osvetlenie je možné využiť všade tam kde svieti slnko. V sekcii E-SHOP nájdete ponuku pre solárne osvetlenie nástenné, osvetlenie vstupov, solárne osvetlenie záhradné, solárne osvetlenie parkovísk a osvetlenie chodníkov a cyklotrás.


         
          Solárne LED osvetlenie - výhody

 

          nebudete platiť za elektrickú energiu

          nemusíte viesť elektrické káble

          nemusíte rozkopávať chodníky a cesty

          zo stavby sa stáva jednoduchá montážPre solárne osvetlenie platia obecne tieto pravidlá:

◾viac slnečného svitu zabezpečí viac elektrickej energie
◾výkonnejší fotovoltický modul zabezpečí viac elektrickej energie
◾batéria s väčšou kapacitou zabezpečí viac elektrickej energie
◾viac elektrickej energie znamená dlhšiu dobu svietenia prípadne vyššiu intenzitu svietenia
◾elektronika riadiaca intenzitu osvetlenia môže výrazne predĺžiť čas svietenia


Vlastnosti solárnych svetiel

Solarne lampy sú obľúbené hlavne pre jednoduchosť použitia a cena niektorých je skutočne nízka. Nemyslím tým len lacné svetielka ktoré treba každé dva roky vymeniť a súžia len na orientáciu. V našom e-shope ponúkame solárne svietidlá slúžiace na osvetlenie.
Jednoducho ich umiestnite na slnečné miesto aby sa počas dňa nabíjali a večer vám osvetlia daný priestor. Solárne svietidlá so senzorom pohybu vám zabezpečia dlhší čas svietenia lebo senzor tlmí intenzitu svetla ak neregistruje pohyb. Pre rodinné domy je to dobrý spôsob ako jednoducho navodiť príjemnú atmosféru. Napríklad použiť solárne svietidla do zeme, do podlahy terasy alebo schodov čím sa dajú vytvoriť príjemné svetelné efekty. Tiež solárne osvetlenie záhrady kde by bolo nepraktické zabezpečiť prívod elektriny. Vždy je treba pamätať na to, že solarne svetlo napája solarna energia. Napríklad solárne svetlá na stenu je vhodné umiestniť na južne orientovanú stenu. V letnom období na tom moc nezáleží lebo noci sú krátke a dni dlhé a solárne svietidlo sa počas dňa dostatočne nabije, ale môže to byť nedostačujúce v zimných mesiacoch. V našich zemepisných šírkach je v zime veľmi krátky deň a niektoré svietidlá sa za pochmúrnych dní nestihnú dostatočne nabiť. V južnejšie položených krajinách sa solárne svetlá používajú aj ako solárne pouličné osvetlenie. V mnohých prípadoch to stačí aj je to dokonca ekonomickejšie riešenie. Naozaj výhodné je to v prípade osvetlenia chodníkov, parkovísk, alebo cyklotrás kde ťahať elektrické vedenie by bolo drahšie riešenie.


Súbory na stiahnutie