Solárne osvetlenie

Poradenstvo – dodávka – inštalácia

Obráťte sa na nás s poradenstvom pre solárne osvetlenie emailom na solaren@solaren.sk alebo telefonicky na 0911898389

Princíp pozostáva v tom, že počas dňa sa cez fotovoltaické články nabíja akumulátor a po zotmení napája LED svetelný zdroj v lampe.

Solárna lampa obsahuje

  • solárne(fotovoltaické) články
  • batéria - akumulátor
  • LED svetelný zdroj
  • svetelný senzor
  • riadiacu elektroniku

Solárne osvetlenie je možné využiť všade tam kde svieti slnko. V sekcii E-SHOP nájdete ponuku pre solárne osvetlenie nástenné, osvetlenie vstupov, solárne osvetlenie záhradné, solárne osvetlenie parkovísk a osvetlenie chodníkov a cyklotrás.

Solárne osvetlenie

Solárne osvetlenie

Solárne LED osvetlenie - výhody

 

nebudete platiť za elektrickú energiu

nemusíte viesť elektrické káble

nemusíte rozkopávať chodníky a cesty

zo stavby sa stáva jednoduchá montáž

Pre solárne osvetlenie platia obecne tieto pravidlá:

◾ viac slnečného svitu zabezpečí viac elektrickej energie
◾ výkonnejší fotovoltický modul zabezpečí viac elektrickej energie
◾ batéria s väčšou kapacitou zabezpečí viac elektrickej energie
◾ viac elektrickej energie znamená dlhšiu dobu svietenia prípadne vyššiu intenzitu svietenia
◾ elektronika riadiaca intenzitu osvetlenia môže výrazne predĺžiť čas svietenia

Solárne osvetlenie

Solárne osvetlenie – vlastnosti

Jednoduchosť použitia
Solárne lampy sú obľúbené hlavne pre jednoduchosť použitia a cena niektorých je skutočne nízka. Nemyslíme tým len lacné svetielka ktoré treba každé dva roky vymeniť a súžia len na orientáciu. V našom e-shope ponúkame solárne svietidlá slúžiace na osvetlenie a nie len na dekoráciu.

Správne umiestnenie
Solárne svietidlá umiestnite na slnečné miesto aby sa počas dňa nabíjali a večer vám osvetlia daný priestor. Solárne svietidlá so senzorom pohybu vám zabezpečia dlhší čas svietenia. Pohybový senzor totiž tlmí intenzitu svetla ak neregistruje pohyb.

Dekoratívny efekt
Pre rodinné domy sú solárne svetlá dobrý spôsob ako jednoducho navodiť príjemnú atmosféru. Napríklad použiť solárne svietidla do zeme, do podlahy terasy alebo schodov čím sa dajú vytvoriť príjemné svetelné efekty. Tiež solárne osvetlenie záhrady kde by bolo nepraktické zabezpečiť prívod elektriny.

Zimné mesiace
Vždy je treba pamätať na to, že solárne svetlo napája solárna energia. Napríklad solárne svetlá na stenu je vhodné umiestniť na južne orientovanú stenu. V letnom období na tom moc nezáleží lebo noci sú krátke a dni dlhé a solárne svietidlo sa počas dňa dostatočne nabije. Môže to ale byť nepostačujúce v zimných mesiacoch.
V našich zemepisných šírkach je v zime veľmi krátky deň a niektoré svietidlá sa za pochmúrnych dní nestihnú dostatočne nabiť.

Batérie – vodíkové technológie
Tento nedostatok je spôsobený tým, že batérie nie sú schopné akumulovať elektrickú energiu z letných slnečných dní na zimné obdobie. Problematické sú najmä december a január. Toto platí pre fotovoltaiku spojenú s batériami obecne. Potenciál vyriešiť tento problém majú napríklad vodíkové palivové články.
V južnejšie položených krajinách sa solárne svetlá používajú aj ako solárne pouličné osvetlenie. V mnohých prípadoch to stačí aj je to dokonca ekonomickejšie riešenie.
Výhodné sú aj u nás v prípade osvetlenia chodníkov, parkovísk, alebo cyklotrás kde ťahať elektrické vedenie by bolo drahšie riešenie.

Článok uverejnený v časopise Solartechnika

Solárne osvetlenie
S rozvojom využívania solárnej energie stále viac prichádzajú do pozornosti aplikácie využívajúce solárnu energiu. Zaujímavé využitie si nachádza solárne osvetlenie.
Solárne svetlá sú zostavené z troch základných elektrických komponentov.:
-solárny – fotovoltaický panel
-batéria
-svetelný LED zdroj
Princíp solárneho osvetlenia spočíva v tom, že v priebehu dňa pri dopade slnečného žiarenia na fotovoltaický panel sa nabíja batéria. Počas tmy potom batéria dodáva elektrickú energiu svetelnému LED zdroju.
Platia jednoduché pravidlá:…

Celý článok na stiahnutie nižšie.
Solaren crop
[pdf-embedder url=”https://solaren.sk/wp-content/uploads/2019/03/Solaren-crop.pdf” title=”Solaren crop”]